Cestovní pas vyřídíte i na poslední chvíli, musíte ale až do Prahy

| 13.06.2019 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Pokud před odletem na zahraniční dovolenou zjistíte, že vy nebo vaše děti mají propadlý cestovní pas, ještě to nemusí být neřešitelný problém. Od loňského roku si totiž můžete občanský průkaz i cestovní pas vyřídit za 24 hodin nebo za pět pracovních dnů. „Žádost si podáte v Kroměříži, ale takto vyřizované doklady si lze vyzvednout jen na ministerstvu vnitra v Praze,“ upozornila vedoucí odboru občansko-správních agend kroměřížské radnice Ivana Bukovská.

Za vydání takového občanského průkazu se platí poplatek 1000 korun pro osoby starší 15 let a 500 Kč za osobu mladší patnácti let, za cestovní pas 6000 a 2000 korun. Jedná se o poplatky za vydání dokladů za 24 hodin. Bližší informace k vyřízení cestovních dokladů lidé najdou na internetových stránkách radnice na odkazu https://www.mesto-kromeriz.cz/urad/komunikace-s-uradem/potrebuji-si-vyridit/cestovni-doklady/.

Občanské průkazy a cestovní doklady si lidé od dubna vyřizují v budově bývalého posádkového domu armády na Hanáckém náměstí. Lidé zde mohou platit poplatky jen v hotovosti. Původní prostory oddělení správních agend na Husově náměstí město opravuje. Oddělení pro zajištění evidence obyvatel, tedy zejména pro rušení a přihlášení trvalého pobytu, a vydávání občanských průkazů a cestovních dokladů v bývalém posádkovém domě armády využívá tělocvičnu a čtyři navazující kanceláře.

Sdílejte článek

Tisknout článek