Město ocenilo mladé sportovce i trenérskou osobnost

| 28.05.2015 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Sport je nedílnou součástí života. Pro někoho je koníčkem, pro jiného prací, pro spoustu lidí vášní… Je šancí, jak aktivně trávit volný čas a má vliv na chování, na životní styl i na celkový přístup k životu. Zvláště pokud se se sportem začíná již v dětském věku. Součástí podpory mládežnického sportu ze strany kroměřížské radnice je každoročně vyhlašovaná anketa o nejúspěšnější mladé sportovce i trenéry či cvičitele. Výsledky ankety za rok 2014 byly slavnostně vyhlášeny 27. května.

V kategorii Nejúspěšnější mladý sportovec města za rok 2014 byli bez určení pořadí oceněni čtyři sportovci, respektive pět osob. Nadějný jachtař, žák Základní školy Komenského náměstí Kroměříž Petr Hála, který v uplynulém kalendářním roce posbíral úctyhodnou sbírku úspěchů. Stal se mimo jiné mistrem republiky i mistrem Slovenska v kategorii mladších žáků. V počtu úspěchů si s ním nezadají další ocenění – taneční pár TK Gradace Kroměříž Anna Starečková a Matěj Svoboda, kteří jsou mistry republiky ve standardních tancích v kategorii Junior II, vítězi Taneční ligy pro rok 2014 a členy republikové reprezentace. Další dva mladé sportovce, kterým bylo předáno ocenění, si pochvalují nejen v Kroměříži, kde svou sportovní kariéru začínali, ale i v současných působištích – v extraligových klubech. Basketbalista Martin Nábělek má titul vicemistra republiky ještě s kroměřížskými spoluhráči z TJ Slavia Kroměříž, úspěchy ale sbírá i v basketbalovém Prostějově a s republikovou reprezentací kadetů, jejímž je kapitánem. Hokejista Jakub Sirota, dříve člen HK Kroměříž, hraje a trénuje se zlínskými hokejovými týmy a je členem české reprezentace sedmnáctiletých.
O tom, že kroměřížský hokej je líhní talentů a možná i budoucích reprezentantů svědčí fakt, že v kategorii Nejúspěšnější mládežnický sportovní kolektiv města za rok 2014 převzali ocenění mladší dorostenci HK Kroměříž, kteří se pyšní 2. místem v ligové soutěži ve své věkové kategorii, což je největší úspěch v historii kroměřížského klubu.
Za dlouholetou práci ve prospěch kroměřížské tělovýchovy a sportu především v práci s mládeží se letos sportovní komise rozhodla ocenit Karla Fleischmanna. O něm publikace Historie kroměřížského basketbalu uvádí, že „…pod vysoké koše přivedl několik generací basketbalistů a vychoval z nich desítky nadějných hráčů…“. Pan Fleischmann pracuje s malými přestávkami v oddílu basketbalu TJ Slavia Kroměříž od roku 1962, a to jako aktivní hráč a posléze jako trenér a činovník. A dle svých slov ještě nekončí…

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek