Silvestrovské oslavy na česko–slovenském Pomezí

| 21.12.2005 |

Společnost přátel Slovenska v Kroměříži a Mestské kultúrne stredisko Nové Mesto nad Váhom ve spolupráci s obcí Strání, turistickým oddílem TJ Sokol Uherský Brod a Přípravným výborem Slavností bratrství Čechů a Slováků na Javorině Vás zvou na 14. Česko – Slovenský Silvestr na Pomezí pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Libora Lukáše.
Program:
29.12.2005 –  od 17,00 hod. sraz ve Starém Hrozenkově na chatě Kordárna.
30.12.2005 –  přechod hraničního hřebene Bílých Karpat ze Starého Hrozenkova do Strání (jen pro zdatné turisty), odchod ze Starého Hrozenkova od restaurace U Kubáníka mezi 8,30 –9,30 hod. (zavazadla budou přepravena), příchod do Strání-Květné do Kulturního domu mezi 16,00–18,00 hod., večer setkání účastníků se starosty příhraničních obcí, představiteli Zlínského kraje a Trenčianského samosprávného kraja a dalšími hosty.
31.12.2005 – výstup na Velkou Javořinu (odchod ze Strání-Květné od Kulturního domu mezi (9,00-10,00 hod)., ve 13,00 hod. setkání u hraničního kamene bratrství Čechů a Slováků a obnovení památeční mohyly Josefa Vavrouška (kámen či kamínek si každý donese z domova), návrat do Strání-Květné, kde bude v Kulturním domě probíhat společenský večer s lidovou muzikou Mirka Minkse a oslava konce starého a začátku nového roku – půlnoc přivítáme u vatry u Zámečku ve Strání za tónů československé hymny.

Zváni jsou všichni, kteří chtějí strávit Silvestra 2005 v netradičním duchu, podpořit myšlenku česko-slovenské vzájemnosti a vzdát hold Josefu Vavrouškovi (autoru myšlenky této akce), jeho dceři Petře a všem, kteří přispěli či přispívají k naplňování společných ideálů.
Je možná účast jen v jednom dnu či kterékoliv části. Ubytování ve vícelůžkových pokojích nebo ve vlastních spacácích, občerstvení a stravování zajištěno, vše za rozumné ceny na náklady účastníků.
Kontakt:
Společnost přátel Slovenska v Kroměříži (Daniela Hebnarová), Slovanské nám. 3920, 767 01 Kroměříž, e-mail spslovenska@volny.cz

Sdílejte článek

Tisknout článek