Seminář účastníkům přiblížil program prevence kriminality

| 24.10.2008 |

Kroměříž – Odborný seminář zaměřený na problematiku programu prevence kriminality se v úterý 21. října konal v Kroměříži. Účastníky tohoto setkání byli zástupci asi třicítky obcí Zlínského kraje, které se již do tohoto programu ministerstva vnitra buď zapojily, nebo tak hodlají učinit v nejbližší době. Cílem setkání bylo informovat zájemce o zkušenostech a možnostech tohoto dotačního programu vyhlašovaného ministerstvem vnitra.

„Kromě účastníků z třiceti obcí Zlínského kraje přijali pozvání i hosté z odboru prevence ministerstva vnitra, kteří připravili přednášku o některých nových projektech, které lze v rámci programu prevence kriminality realizovat,“ uvedl Miloslav Skřebský, ředitel Městské policie Kroměříž. Podle něj byli tito odborní konzultanti připraveni odpovídat i na další dotazy posluchačů.

Podle Pavlíny Novákové z kanceláře hejtmana Zlínského kraje hrají právě takové formy komunikace v případě obcí důležitou roli při získávání informací. „Snažíme se s ministerstvem vnitra, policí a samotnými obcemi spolupracovat a co nejvíce problematiku přiblížit. Seminář pořádáme jednou za půl roku a díky němu obce zbytečně nemusejí jezdit za informacemi do Prahy. Obcím to usnadní komunikaci, ušetří čas i starosti,“ vysvětlila Pavlína Nováková. Podle ní byla součástí semináře i prezentace zkušeností vybraných měst a obcí včetně Kroměříže.

Sdílejte článek

Tisknout článek