Radnice chce do prodeje lazaretu zapojit i realitní kanceláře

| 27.01.2006 |

Kroměříž – Prodejem posledního z vojenských objektů se ve čtvrtek 26. ledna zabývali kroměřížští zastupitelé. Pozornost věnovali vojenskému lazaretu, který město získalo bezúplatným převodem od armády, přičemž ze všech bývalých armádních objektů určených k prodeji zůstal v majetku města pouze tento areál. Přestože se v loňském našlo několik zájemců o koupi lazaretu, všichni zatím s koupí otálejí a vyčkávají, jak se podmínky prodeje stanovené radnicí budou vyvíjet.
Na tuto skutečnost město v minulosti už několikrát reagovalo a také na posledním zasedání zastupitelé přistoupili k několika změnám, které by případného kupce mohly inspirovat  ke konkrétnímu jednání. „Chceme motivovat realitní kanceláře, aby měly zájem sehnat kupce mezi svými klienty.  Nabízíme jim, že při výběrovém řízení mohou zastupovat konkrétní zájemce o koupi s tím, že pokud se tento zájemce umístí na prvním místě v pořadí a k prodeji skutečně dojde, schválí zastupitelé ještě v tentýž den odměnu za zprostředkování a realizaci prodeje ve výši 1,5 procenta z kupní ceny,“ vysvětlil kroměřížský místostarosta Petr Sedláček.
Druhou novinkou, která by mohla zájemce zaujmout, je způsob úhrady kupní ceny. „Vedle stávající bezhotovostní platby na náš účet nabízíme i možnost otevření dokumentárního akreditivu ve prospěch města Kroměříže s tím, že kupní cena nám bude zaplacena po vložení vlastnických práv do katastru nemovitostí a po splnění podmínek sjednaných při výběrovém řízení,“ vysvětlil místostarosta.
Minimální kupní cenu zastupitelé ponechali v původní výši patnácti milionů korun. Zájemci o koupi se mohou hlásit nejpozději do 22. února. Podmínkou účasti ve výběrovém řízení je vedle úhrady tisícikorunového poplatku i složení kauce ve výši jednoho milionu korun.

Sdílejte článek

Tisknout článek