Pozornost strážníků se před Vánocemi zaměřuje na kapsáře

| 13.12.2005 |

Kroměříž – Vánoční svátky bývají tradičně obdobím zvýšeného počtu krádeží. Lidé ve větší míře nakupují, kumulují se v obchodních centrech a mívají u sebe vyšší finanční obnosy než obvykle. Městská policie v Kroměříži předvánočním týdnům věnuje zvýšenou pozornost, obezřetní by však měli být především obyvatelé a návštěvníci města. Podle ředitele Městské policie v Kroměříži Miloslava Skřebského jsou v tuto dobu častější krádeže zboží v obchodech i činnost zlodějů kapsářů. 
„Stále se najde dost lidí, kteří situaci podceňují. Kapsářům nahrávají tím, že nedávají na své věci pozor a někdy zloděje doslova provokují,“ poznamenal Miloslav Skřebský s tím, že problémy mohou nastat všude tam, kde se schází  větší množství lidí. „Nejedná se přitom jen o supermarkety a jiné obchody, zloději se zaměřují například i na pošty, parkoviště, pěší zóny a vůbec veřejná prostranství. Všude je třeba dávat si pozor na peněženky, kabelky a cenné  předměty,“ vysvětlil Skřebský, který také varuje před organizovaností pouličních gangů. „O toho kdo krade se většinou nic nenajde. Odcizený předmět okamžitě putuje k dalšímu komplici, ten ho předává jiné osobě a teprve ta s ním třeba mizí někde v autě,“ popisuje obvyklé praktiky ředitel kroměřížských strážníků. 
Městská policie Kroměříž proto vyzývá obyvatele i návštěvníky města, aby byli na své věci skutečně opatrní, ale aby si také všímali svého okolí a při zpozorování nekalého jednání se nebáli na zloděje upozornit.  „Spolupráci s veřejností vždy vítáme,“ dodal Skřebský.

Sdílejte článek

Tisknout článek