Po asfaltu kolem Moravy? Možná už v roce 2010 (MF Dnes, 6. 2. 2008)

| 06.02.2008 |

Autor: Karel Toman ml., Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jihovýchodní Morava

Kroměříž - Už v roce 2010 by mohli cyklisté brázdit levý břeh Moravy po nové asfaltové cyklostezce z Kroměříže do Kvasic. Kroměřížská radnice totiž do konce února pošle žádost o dotaci na její stavbu z fondů Evropské unie. Cyklostezka má být součástí evropské cyklistické sítě Euro Velo, která vede od Baltu k Jadranu.

Stavba za 45 milionů Asi osmikilometrový úsek Kroměříž - Kvasice tak bude jen částí budoucí „cyklostrády“, která jednou povede až do Nedakonic. Ta odkloní cyklisty od frekventovaných a nebezpečných silnic. „Moravská dálková cyklotrasa, konkrétně úsek Kroměříž - Nedakonice, je v Národní strategii rozvoje cyklistické dopravy vedena jako jedna ze stěžejních regionálních cyklotras,“ řekla místostarostka Kroměříže Olga Sehnalová. „Stavba přijde zhruba na 45 milionů korun. Pokud naše žádost dostane podporu, můžeme z Evropského fondu pro regionální rozvoj získat až 85 procent celkových nákladů,“ uvedla projektová manažerka města Jana Pošvancová.

Cyklostezka s asfaltovým povrchem povede z Kroměříže po levém břehu řeky Moravy až k silničnímu mostu u Kvasic. Odtud by do budoucna měla pokračovat až do Nedakonic. Pokud projekt uspěje, práce by mohly začít za rok a skončit v roce 2010.

Sdílejte článek

Tisknout článek