Občané se v anketě vyjádřili, že motokros v Těšnovicích nechtějí

| 16.10.2008 |

Kroměříž – Na dny voleb do krajských zastupitelstev avizovala v průběhu roku kroměřížská radnice uspořádání vlastní ankety v obci Těšnovice o dalším osudu zdejšího motokrosového areálu. Ten je již dlouhou dobu jablkem sváru mezi zastánci a odpůrci existence tohoto sportoviště. Občané Těšnovic však na radniční anketu nečekali a uspořádali si vlastní šetření, které potvrdilo, že většina občanů této satelitní obce města Kroměříže motokros ve svém sousedství nechtějí. Na základě těchto výsledků již radnice ve dnech voleb další anketu pořádat nebude.

V příštím roce končí provozovateli areálu nájemní smlouva s radnicí a pro další rozhodování, zda smlouvu prodloužit či nikoliv, chtělo vedení města znát stanovisko místní veřejnosti. Zatímco příznivci těšnovického motokrosu ve zdejším areálu vidí dobré podmínky pro sportovní motoristické vyžití, odpůrci již dlouhou dobu poukazují na nadměrnou hlučnost, prašnost i na nekoordinované jízdy černých jezdců mimo hodiny stanovené provozním řádem. „Otázka motokrosového areálu je v Těšnovicích stále živá. Vzhledem k tomu, že se jedná o kontroverzní záležitost a že v polovině roku 2009 končí smlouva s nájemcem areálu, musíme se připravit na řešení otázky, zda současnou nájemní smlouvu prodloužit, nebo ji ukončit,“ uvedl kroměřížský starosta Miloš Malý. Proto radní v červnu rozhodli uspořádat na toto téma v Těšnovicích anketu, přičemž ideálním termínem se zdál být podzimní termín voleb do krajských zastupitelstev. „V mezidobí se nicméně vlastní iniciativy ujali místní občané a během července v Těšnovicích uspořádali podpisovou akci. Oslovili nadpoloviční většinu obyvatel s písemným dotazem, zda souhlasí s prodloužením nájemní smlouvy,“ potvrdila místostarostka Olga Sehnalová.

V anketě byli osloveni občané s trvalým bydlištěm v Těšnovicích starší 18 let a také zahrádkáři, tedy plnoletí vlastníci a uživatelé pozemků v katastrálním území Těšnovic. „S otázkou „Chcete, aby byla smlouva s provozovatelem motokrosového areálu prodloužena?“ bylo osloveno 220 z celkových 324 občanů starších 18 let. Z této větší poloviny bylo pro prodloužení smlouvy 7,54 procent a pro ukončení smlouvy 92,46 procent dotazovaných. Pro ukončení smlouvy se vyslovilo také 28 zahrádkářů,“ uvedl jeden z organizátorů ankety Radek Bochořák v oficiálním dopise zaslaném na radnici. „Domníváme se, že výsledek je jednoznačný a dostatečně průkazný. Konání další ankety by v této situaci již nebylo účelné,“ vysvětlila Olga Sehnalová důvody, které vedly radnici ke zrušení záměru uspořádat vlastní anketu.

O dalším osudu motokrosového areálu rozhodne vedení města v průběhu první poloviny příštího roku. Podkladem pro rozhodování budou i výsledky těšnovické podpisové akce.

Sdílejte článek

Tisknout článek