O prostory v armádním klubu projevila zájem vysoká škola

| 24.10.2008 |

Kroměříž – Už v příštím roce se zřejmě rozroste nabídka vzdělávání v Kroměříži o nové vysokoškolské studium. Na radnici se obrátil rektor Evropského polytechnického institutu z Kunovic a projevil zájem o pronájem prostor v bývalém armádním posádkovém domě. Už před časem přitom představitelé města deklarovali, že by rádi objekty zděděné po armádě využili pro potřeby vzdělávání, nejlépe vysokoškolského.

Prostory ve třetím a čtvrtém nadzemním podlaží bývalého Posádkového domu armády, dnes pěkně zrekonstruovaného objektu, až do konce letošního srpna využívala Konzervatoř Evangelické akademie. Ta se však přestěhovala do Olomouce a obě patra jsou nyní volná. „O tyto nebytové prostory projevil zájem Evropský polytechnický institut z Kunovic, první soukromá vysoká škola na Moravě. Její rektor už si prostory osobně prohlédl a požádal o projektovou dokumentaci,“ uvedl starosta Miloš Malý. O tom, že obě strany míní spolupráci opravdu vážně, svědčí fakt, že kroměřížští radní už schválili uzavření nájemní smlouvy s institutem. Ten už zase počítá s tím, že škola v Kroměříži začne fungovat od začátku příštího školního roku. „Požadavek vychází z našeho záměru vybudovat v Kroměříži kampus naší vysoké školy. Poskytujeme vysokoškolské vzdělání bakalářského stupně v kombinované i prezenční formě studia oborů finance a daně, management a marketing zahraničního obchodu, elektronické počítače, ekonomická informatika,“ přiblížil radním své záměry rektor Oldřich Kratochvíl.

Díky tomu, že Posádkový dům armády v uplynulých letech prošel kompletní rekonstrukcí, není nutné před stěhováním provádět žádné zásadní úpravy. To však bohužel neplatí o vedlejší budově sousedící s Purkyňovou ulicí. Tu původně město nabízelo k využití zlínské univerzitě a později i k prodeji. Nyní by o ni jevila zájem olomoucká univerzita, ovšem bude nutné nejprve najít finanční zdroje na její opravu.

Sdílejte článek

Tisknout článek