Expozice Karla Kryla se 12. září otevře veřejnosti

| 08.09.2014 |

Kultura

Projekt Expozice Karla Kryla, kterým chce město Kroměříž vzdát hold svému slavnému rodákovi, zdárně dospěl ke svému vrcholu - slavnostnímu otevření. To proběhne v pátek 12. září a je součástí letošního „Roku Karla Kryla“, který má za úkol připomenou dvě významná životní výročí zpěváka, básníka a novináře. Zúčastní se jej jak představitelé města, autor architektonického zpracování celé myšlenky a zástupci firmy, která na rekonstrukci pracovala, tak i hudebníci, kteří připomenou tvorbu Karla Kryla i všeobecně hudbu 60. a 70. let, tedy období, kdy vznikaly nejvýznamnější Krylovy písně.

Suterén budovy Starého pivovaru se díky stavebním úpravám za posledních několik měsíců proměnil v originální prostor, který návštěvníkům umožní vlastními smysly prožít významná díla Karla Kryla i nejrůznější etapy jeho života. Nejedná se o klasické muzeum, ale moderní zážitkovou prezentaci.

Prostor expozice bude představen veřejnosti a slavnostně uveden do provozu v pátek 12. září ve 14 hodin. Poté budou moci zájemci absolvovat první komentované prohlídky nově upravených prostor, v baru v prvním patře Starého pivovaru zhlédnout dokument České televize 70 let do narození Karla Kryla nebo navštívit v Muzeu Kroměřížska výstavu Tiskařská rodina Krylů a Kroměříž. Program slavnostního odpoledne završí koncert, který se bude konat v sále Starého pivovaru od 19. hodiny. V něm vystoupí Oskar Petr, hudební seskupení Truet, které tvoří někteří hudebníci skupiny Petr Kalandra Memory Band, a kroměřížská kapela Jamtour. Hudebníci představí nejen nejznámější písně Karla Kryla, ale i vlastní tvorbu, skladby Petra Kalandry či kapely Marsyas a dalších.

Sdílejte článek

Tisknout článek