Kroměřížský dárce krve má za sebou již sto odběrů

| 20.11.2007 |

Kroměříž - Jubilejního stého odběru plnohodnotné krve dosáhl v uplynulých dnech Josef Čech z Kroměříže, předseda a zakladatel zdejšího Klubu dárců krve. Představitelé kroměřížské radnice, kteří aktivity Klubu pravidelně sledují a bohulibou činnost dárců podporují, se rozhodli tento mimořádný počin ocenit. Zastupitelé se na svém jednání ve čtvrtek 15. listopadu rozhodli předat svědomitému dárci jako výraz úcty a obdivu hodnotný věcný dar.

JUDr. Josef Čech patří k zakládajícím členům Klubu dárců krve Kroměřížska a má velký podíl na tom, že Klub po celou dobu svého působení napomáhá prostřednictvím svých členů a ostatních dárců krve zabezpečovat stálý přísun plnohodnotné krve pro oddělení Transfůzní služby a hematologie Nemocnice v Kroměříži. „Za dobu svého třináctiletého působení v klubu má nemalý podíl na rozvoji členské základny a díky rozmanité činnosti se toto občanské sdružení řadí na první místo mezi Kluby dárců krve v České republice,“ informoval představitele radnice Milan Háček, místopředseda Klubu dárců krve Kroměřížska.

Vedle Josefa Čecha zastupitelé ocení také další dva dárce, a to za 50 čestných dárcovství krve. Oceněnými budou pánové RSDr. Vladimír Lukovský a Mgr. Jiří Krásný.

Sdílejte článek

Tisknout článek