KDE CHYBÍ STROMY? - beseda v Knihovně Kroměřížska o městské zeleni

| 29.11.2006 |

Kroměříž – Nejen stromy na území města Kroměříže, ale problematikou městské zeleně vůbec, se zabývala beseda s občany, kterou na středu 29. listopadu pod názvem „Kde chybí stromy" připravila kroměřížská radnice společně se zdejší knihovnou. Lidé se zájmem o tuto oblast se mohli seznámit s radničními plány na výsadbu a rekonstrukce zeleně a měli také možnost sdělil představitelům města své námitky, připomínky a náměty.
V úvodu setkání návštěvníci akce, kterých bohužel byly jen necelé dvě desítky, zhlédli krátký film o stromech. Následoval výklad Martina Posoldy z radničního odboru služeb, který má na starosti právě městskou zeleň. V následné diskuzi se pak přítomní vyjadřovali jak ke stávajícím, tak i k plánovaným projektům města v oblasti zeleně. Připomínky měli zejména ke množství a stavu stromů u příjezdových komunikací, na městských sídlištích a v některých konkrétních ulicích ve městě. Přestože někdy museli představitelé města v čele se starostou Milošem Malým a místostarostkou Olgou Sehnalovou lidem vyjasnit, že ne všude lze stromy vysadit kvůli limitujícím faktorům, jako jsou například inženýrské sítě, v mnohých případech diskuze přinesla zajímavé náměty, kterými se radnice bude zabývat.
Beseda o městské zeleni se konala v rámci celoroční kampaně Město stromů.  (více o kampani najdete zde: www.mesto-kromeriz.cz/zprava.asp)