Evropský týden mobility přinesl rekordy i dobročinné akce

| 03.10.2016 |

V uplynulých zářijových dnech se Kroměříž opět zapojila do akcí pod hlavičkou Evropského týdne mobility. Letošní patnáctý ročník se nesl ve znamení proměnlivého počasí, rekordů i charativních projektů.

Dvojnásobný rekord zaznamenala hned první akce, jíž byla v pátek 16. září 2016 večerní cyklojízda městem. Jistě i nebývale teplé a slunečné počasí přispělo k tomu, že na sraz dorazilo rekordních sto třicet cyklistů, kteří se jako peloton přes město vydali až do cíle v záhlinickém pivovaru. Dojem z akce podtrhnul měsíc v úplňku, který nad záhlinickými rybníky maloval působivé scenerie.

Poté si počasí vybralo trochu oddech a tak několik dalších akcí potrápilo jejich organizátory i účastníky. Ani aprílové přeháňky však nezabránily tomu, že Běhu naděje se ve středu 21. září 2016 účastnilo na tři sta šedesát malých i velkých běžců. Na vydařené akci se vybrala částka ve výši 3.679 Kč, která poputuje na účet celonárodní sbírky v boji proti rakovině. Dlužno dodat, že je to opět o něco více, než v loňském roce.

Po Dni bez aut, který se na Velkém náměstí uskutečnil ve čtvrtek 22. září, udělal pomyslnou tečku za programem Evropského týdne mobility druhý ročník charitativního pochodu nordic walking. V Podzámecké zahradě se opět pochodovalo za tzv. „slané děti“, které trpí cystickou fibrózou. Víc než stovka chodců a chodkyň měla příležitost seznámit se s technikou tohoto populárního druhu chůze pod dohledem školené instruktorky a případně si hole zapůjčit, nebo rovnou zakoupit za zvýhodněnou cenu.

Zdravé město Kroměříž děkuje všem organizátorům akcí i jejich účastníkům.

 

Připravil: Mgr. Viliam Staněk
               cyklokoordinátor


Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek