Dobrovolní hasiči pokřtili nový zásahový vůz

| 20.11.2006 |


Kroměříž – Nový zásahový vůz Tatra 815 4x4 Terno slouží od pondělí 20. listopadu kroměřížským dobrovolným hasičům. Stroj je vybaven moderní hasičskou technikou a měl by se stát významným pomocníkem v náročné práci dobrovolníků. Veřejnost se s tímto vozem mohla seznámit v odpoledních hodinách na Velkém náměstí, kde byl oficiálně uveden do provozu a kde jej starosta města Miloš Malý slavnostně pokřtil. 

Nová Tatra pojme 3500 litrů vody a je vybavena vysokotlakým zařízením pro rychlý zásah, přetlakovými dýchacími přístroji, vozovou radiostanicí i ručními přenosnými vysílačkami, ale také například přetlakovou ventilací, elektrocentrálou, osvětlovacím agregátem, plovoucím čerpadlem či motorovou pilou. Podle starosty Miloše Malého si místní dobrovolní hasiči takové vybavení rozhodně zaslouží „Jednotka je významným prvkem záchranného systému města Kroměříže. Je dostatečně profesionálně vycvičena a vybavena tak, aby zvládala složitou práci v terénu, ve stresu a se speciálním vybavením,“ uvedl Miloš Malý, podle kterého dobrovolní hasiči hrají mimo jiné také významnou roli ve zvládání krizových situacích, jako jsou například povodně či vichřice.

Nová Tatra 815 byla pořízena z rozpočtu kroměřížské radnice a také díky státní dotaci. „Celkem vůz přišel na 6 970 000 korun. Část bude uhrazena do konce letošního roku, zbytek ve třech ročních splátkách v následujících letech,“ uvedl Josef Koplík z radničního odboru rozvoje s tím, že dva miliony korun radnice získala ze státní dotace, zbývající částku pokryjí vlastní zdroje města.

Sdílejte článek

Tisknout článek