Do soutěže s Harrym Potterem se zapojil rekordní počet dětí

| 23.12.2005 |

Kroměříž – Rekordní počet dětí se zapojil soutěže, kterou v průběhu letošního podzimu připravila Knihovna Kroměřížska a jejíž vyhodnocení se uskutečnilo tento týden v oddělení pro dětské čtenáře. Klání nazvané Magická knihovna Harryho Pottera bylo motivováno příběhem nejznámějšího dětského kouzelníka a také ceny odpovídaly celému tématu.
Po dobu deseti týdnů děvčata a chlapci vyplňovali kviz ze znalostí knížek o „Harrym" a nutno dodat, že tento hrdina a jeho svět je pro děti a mládež skutečným fenoménem. „Soutěžící  čichali, chutnali a rozpoznávali lektvary a další zajímavé pochutiny, které se v příbězích vyskytují, vyráběli kouzelnou hůlku, skládali rýmované zaklínadlo a samozřejmě čarovali," vysvětlila Hana Fialová  z dětského oddělení knihovny. Jedenkrát týdně navíc děti rozlousknutím vajíčka vyloveného z kotlíku rozhodly, zda jejich kolej získá nebo ztratí cenné body. Všichni totiž bojovali také za vítězství koleje své barvy.  „Do soutěže se zapojilo sto patnáct malých čtenářů, což je rekordní počet, a jednašedesát se jich  probojovalo do konce soutěže. Důvtip, zručnost, bystrý úsudek a rozvahu, stejně jako knižní hrdina, nejlépe prokázala Martina Chalupová, která v soutěži získala nejvíce potřebných bodů," prozradila knihovnice. Kromě sladké odměny v podobě dortu si vítězka odnesla i to, po čem toužili všichni soutěžící, nejnovější díl knihy spisovatelky Rowlingové o Harry Potterovi. Další místa patřila Radku Neckařovi a Michalovi Symerskému. Oceněni byli i členové vítězné zelené koleje. S netradičním kláním se pak všichni rozloučili během slavnostního pohoštění v prostorách knihovny.
Součástí celé soutěže byla i tématická výzdoba tvořená zajímavými pracemi žáků 2. ročníku výtvarného oboru Základní umělecké školy Kroměříž pod vedením Moniky Kučerové. Tato dětská dílka navodila v knihovně tu pravou tajemnou atmosféru a napomohla dětem vrhnout se do fantastického světa kouzel.

Sdílejte článek

Tisknout článek