Dětské dopravní hřiště bude patřit městu

| 27.01.2006 |

Kroměříž – Kroměřížská radnice se stane vlastníkem zdejšího dětského dopravního hřiště. Rozhodli o tom zastupitelé města, kteří vyšli vstříc nabídce stávajícího provozovatele hřiště, Centra služeb pro silniční dopravu, a schválili bezúplatný převod  tohoto areálu do majetku města. Současný vlastník kvůli problémům s financováním nemohl provoz dopravního hřiště zachovat a musel by jeho činnost zastavit, což vedení města nechtělo připustit. 
„Už loni se na nás Centrum služeb pro silniční dopravu, které je servisní organizací ministerstva dopravy, s nabídkou darování celého areálů obrátilo. Náklady na provoz a údržbu přesahují půl milionu korun ročně a tehdy jsme nabídku převodu neakceptovali,“ uvedl místostarosta Kroměříže Petr Sedláček. Podle něj nyní centrum oslovilo radnici s obavami, že by dopravní hřiště mohlo zaniknout. „V případě trvajícího nezájmu budeme nuceni situaci řešit jiným způsobem, který by v konečném důsledku mohl narušit dopravní výchovu dětí, což nepokládáme za dobré a vhodné řešení,“ uvedl v dopise adresovaném vedení města Jiří Kánský, ředitel Centra služeb pro silniční dopravu. „Pokud chceme provoz dopravního hřiště a školicího střediska zachovat, nemáme jinou alternativu.  Kdyby se centrum majetku zbavovalo, mohlo by se stát, že na místě dopravního hřiště vyrostou rodinné domy a Kroměříž, která nosí tituly Zdravé město a Bezpečná komunita, zůstane bez možnosti dopravní výuky, což by bylo špatné rozhodnutí,“ míní kroměřížský starosta  Petr Dvořáček.
 Radnice hodlá provoz dětského dopravního hřiště i školicího střediska zachovat a je také připravena investovat peníze do případné rekonstrukce areálu.

Sdílejte článek

Tisknout článek