Chodníky a zeleň ve Vrchlického ulici čeká rekonstrukce

| 28.01.2008 |

Kroměříž – Kroměřížská radnice v letošním roce zahájí rekonstrukci chodníků a zeleně ve Vrchlického ulici, která je významnou spojnicí městského centra se sídlištěm Slovan. Stav chodníků již několik let volá po důkladné opravě a také výše investice pohybující se kolem dvou milionů korun ukazuje, že půjde o jednu z největších investičních akcí tohoto roku spadajících pod radniční odbor služeb. Úpravy v ulici se bohužel neobejdou bez odstranění asi dvou desítek vzrostlých stromů. Bez zeleně však obyvatelé nezůstanou, protože rekonstrukce počítá i s novou výsadbou za 320 tisíc korun.

Podle vedoucího odboru služeb Lamberta Hanzala rekonstrukce zasáhne jen pravý chodník ve směru od třídy 1. máje ke Slovanskému náměstí. „Pravá strana je komunikačně významnější a především je v mnohem horším stavu. V horní části ulice má chodník opačný sklon, takže dešťová voda stéká do základů a sklepů přilehlých nemovitostí. Ve druhé části, kde rostou stromy, je povrch tak špatný a zvlněný, že může být pro chodce nebezpečný, a to nejen v létě, ale obzvláště v zimním období, kdy zde navíc kvůli nerovnostem nelze dobře provádět zimní údržbu," vysvětlil Lambert Hanzal a dodal, že chodníky budou předlážděny do dvaceticentimetrové betonové zámkové dlažby.

Rekonstrukce proběhne v první polovině tohoto roku 2008, k odstranění pětadvaceti stromů ovšem musí dojít už nyní v předjarním období, tedy v době vegetačního klidu. „Nová výsadba počítá přibližně s padesáti mladými stromky a z časových důvodů proběhne v podzimním termínu. Půjde o malokorunné kultivary, o konkrétním druhu ještě jednáme," dodal Martin Posolda, který má na radnici na starosti městskou zeleň.

Sdílejte článek

Tisknout článek