Výběr loga pro Zdravé město pokračuje webovou anketou

| 18.05.2016 |

Zdravé město Tiskové zprávy

Kroměřížané mají další možnost ovlivnit dění kolem sebe, tentokrát přímo od počítače. Až do neděle 5. června 2016 má veřejnost příležitost hlasovat pro jeden z návrhů nového loga, kterým budou zaštítěny aktivity Zdravého města a místní Agendy 21.

Výběr se tím posouvá do závěrečné fáze, jíž předcházela výtvarná soutěž pro žáky kroměřížských škol. Z došlých více jak osmdesáti návrhů následně vybrala odborná porota 7 finalistů postupujících do závěrečného hlasování, které startuje právě nyní.

Současné logo zobrazující zelený strom, v jehož koruně je silueta kroměřížského zámku, se používá už nejméně patnáct let. „Přes svou výstižnost už v dnešní době není po grafické stránce vyhovující, což nás omezuje z hlediska propagace akcí. Rozhodli jsme se proto vytvořit nové logo a do tohoto procesu zapojit nejen školáky, ale i širší veřejnost, což podle nás vyjadřuje podstatu zdravého města,“ sdělil už dříve místostarosta Pavel Motyčka.

V poslední době se pod hlavičkou Zdravého města konaly různorodé akce: kulaté stoly s veřejností na téma opuštěné budovy na Hanáckém náměstí nebo okolí Medkových rybníků, úklidová akce Ukliďme Česko nebo kampaň ke Dni Země. Právě popularizaci podobných akcí zaměřených na místní obyvatele by mělo nové logo podpořit.

Po ukončení hlasování proběhne zasedání odborné poroty, která jej vyhodnotí a určí vítěze. Výsledky budou oznámeny v červnu 2016 na webových stránkách města, ocenění finalistů proběhne na konci školního roku na radnici. 

Hlasovat můžete ZDE.

Sdílejte článek

Tisknout článek