Soutěž o návrh loga Zdravého města ovládli studenti gymnázia

| 17.06.2016 |

Zdravé město Tiskové zprávy

Zdravé město Kroměříž se již brzy bude moci prezentovat novým logem.

Vítězným návrhem se stala kresba Martina Buchala, studenta Arcibiskupského gymnázia, která podle mínění odborné poroty nejlépe spojuje symboly zdraví a města Kroměříže dohromady a stane se díky tomu předlohou profesionálního zpracování. Kresba, jež zahrnuje i prvek stávajícího městského loga, zobrazuje kulatý tvar jablka jako symbolu zdraví, zelená barva symbolizuje život a ekologii jako celek.

Do hodnocení soutěže byla formou internetového hlasování zapojena také veřejnost. Nejvíce hlasů získaly podle pořadí návrhy Michala Plánky (143), Dominiky Možné (140) a Kristýny Kaňovské (62), studentů ze třídy 2. B Arcibiskupského gymnázia. Kromě věcných cen pro všechny finalisty obdrží tato trojice i poukázky na nákup sportovních potřeb.

"Hlasování se zúčastnilo několik stovek Kroměřížanů. Jsem rád, že soutěž měla mezi nimi takový ohlas a zároveň tím vyjádřili zájem o dění ve svém Zdravém městě,“ sdělil místostarosta Pavel Motyčka.

Soutěže, kterou vyhlásily kancelář Zdravého města a odbor školství Městského úřadu Kroměříž v únoru letošního roku, se mohli zúčastnit žáci jakékoliv kroměřížské základní nebo střední školy. Do dubnové uzávěrky nakonec dorazilo 82 výkresů, z toho jeden z nich až z Kanady, kde vznikl během studijního pobytu.

Ocenění finalistů a předání cen se uskuteční ve středu 29. června 2016 v 9:00 hodin v obřadní síni radnice.

Vstup bude volný, akce je otevřena i pro veřejnost. Výstava všech výkresů s návrhy se uskuteční v Domě kultury ihned po ukončení jeho rekonstrukce v září 2016.

Připravil: Mgr.Viliam Staněk

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek