Okolí Medkových rybníků už má očistu za sebou

| 14.11.2016 | Mgr. Jaroslava Sílešová

Zdravé město Místní agenda 21

Desítky lidí přišly v sobotu 12. listopadu 2016 pomoci s dopoledním úklidem u Medkových rybníků. Úklidovou akci nazvanou Ekoscuk tam v kooperaci se Zdravým městem Kroměříž uspořádaly spolky Barbořice a Moravský rybářský svaz, pobočný spolek Kroměříž.

Přes nepříznivé počasí s nízkými teplotami a čerstvým větrem se podařilo vysadit 8 nových stromů, vysbírat 69 kg odpadků a popadanými větvemi a klestím zcela naplnit velký kontejner. Kromě zástupců rybářů a obyvatel z okolí dorazilo i několik dětí z kroměřížského dětského domova s doprovodem. Po práci měli všichni účastníci možnost ohřát se u táborového ohně a opéct si špekáčky.

„Těší nás značný zájem obyvatel o stav této lokality a také ochota pomoci ve svém volném čase,“ sdělila Dagmar Velísková, koordinátorka Zdravého města s tím, že výsledek akce je zavazující do budoucna. „Pokud budou naši partneři souhlasit, akci bychom rádi v podobném formátu zopakovali i na jaře 2017,“ dodala.

Úklidová akce se uskutečnila na základě kulatého stolu, který se konal v rámci procesu místní Agendy 21 na jaře letošního roku. Na zdárném průběhu akce se podíleli také zástupci soukromého sektoru: TOSHULIN, a.s. (sponzor pracovních pomůcek) a BIOPAS, spol. s r.o. (formou odvozu sebraného odpadu).

Připravil: Mgr. Viliam Staněk