Duben ve Zdravém městě: svátek Země i cyklojízda

| 01.04.2016 |

Zdravé město Cyklodoprava

Úklidy veřejných prostranství, oslava svátku Země nebo společná cyklojízda, to vše nabídne následující měsíc ve zdravém městě Kroměříž.

 „My pro vodu – voda pro nás“ je název úklidové akce, kterou pořádá již v sobotu 2. dubna 2016 Povodí Moravy.

Jde o čištění koryta potoka Zacharka od vtokového objektu po okraj sídliště Zachar o délce asi 300 m. Zaměstnanci Povodí Moravy všem dobrovolníkům zajistí pracovní pomůcky, drobné občerstvení a provedou odvoz nasbíraného odpadu. Úklid břehů se letos koná na celkem 66 místech a jeho cílem je přispět k čistému okolí potoků a řek. Sraz účastníků je v 9:00 hodin za Penny Marketem na sídlišti Zachar, u vtokového objektu blízko garáží.

V sobotu 16. dubna 2016 se v rámci kampaně „Ukliďme Česko“ uskuteční podobný úklid v lesíku Barbořina, který v této lokalitě již popáté organizuje místní spolek Barbořice. Úspěšnost těchto akcí dokládá fakt, že na minulých úklidových akcích se vždy pravidelně podařilo vysbírat desítky kilogramů směsného odpadu, skla i starého železa. Pro dobrovolníky budou opět připraveny k zapůjčení pracovní rukavice a zajištěno bude i drobné občerstvení. Sraz pro účastníky bude v 10:00 na rohu ulic Kazimíra Rudého a Odbojářů, případně ve stejný čas u vodojemu.

Zábavné odpoledne pro děti připravuje také SVČ Šipka, která tuto akci pro kolektivy ze školních družin organizuje u příležitosti Dne Země. Akce se letos uskuteční ve středu 20. dubna 2016 v odpoledních hodinách na Velkém náměstí. Speciální program k tomuto svátku připravilo také Muzeum Kroměřížska. V expozici Příroda a člověk si návštěvníci z řad veřejnosti budou moci ve stejný den formou dílniček vyrobit drobné dárky z přírodních a recyklovatelných materiálů.

Tečkou programu bude první letošní cyklojízda k Čápovi do Záhlinic, která se uskuteční v sobotu 23. dubna 2016. Peloton opět vyrazí z Velkého náměstí přes Sněmovní náměstí a Třebízského na Kojetínskou ulici, odkud se za asistence městské policie vydá průtahem města až na druhý břeh Moravy, aby pokračoval přes Stoličkovu a Skopalíkovu ulici až k lesu Zámeček. Sraz účastníků bude v 15:30 na Velkém náměstí před radnicí na místě, kde stává vánoční strom.

A protože se jedná o oslavu svátku modré planety, každý účastník, který dorazí v tričku této barvy, obdrží drobný dárek (všechny akce se konají jen za příznivého počasí).Sdílejte článek

Tisknout článek