Do programu Evropského týdne mobility se můžete zapojit již popatnácté

| 08.09.2016 | Mgr. Viliam Staněk

Zdravé město

Kroměříž se stejně jako v předchozích letech zapojí do aktivit v rámci zářijového Evropského týdne mobility, tentokrát pod záštitou starosty města Jaroslava Němce a poslankyně Evropského parlamentu Olgy Sehnalové.

Veřejnost se tak může těšit hned na dvě cyklojízdy městem, pěší procházku na kotojedskou střelnici nebo besedu o Baťově kanále s architektem Ivem Ondračkou. Uskuteční se rovněž dvě charitativní akce: na Hanáckém náměstí to bude Běh naděje, který je kromě propagace pravidelného sportování zaměřen i na podporu výzkumu rakoviny, a v atraktivním prostředí Podzámecké zahrady se stejně jako minulý rok uskuteční nordic walkingový pochod, jehož výtěžek bude věnován na podporu dětí s cystickou fibrózou. Pozornost školáků jistě upoutá Den bez aut, který připadá na čtvrtek 22. září a malým návštěvníkům přinese poučení i zábavu v podobě soutěžního závodu na jízdních kolech na Velkém náměstí. Podrobnější informace k jednotlivým akcím naleznete v příloze této zprávy. Venkovní akce se obvykle konají jen za příznivého počasí.

Evropský týden mobility je mezinárodní kampaň na podporu udržitelnosti dopravy, ochranu životního prostředí a zkvalitnění ovzduší ve městech. Na organizaci akcí v Kroměříži se každoročně podílí několik subjektů.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek