Zastupitelé ocenili dlouholeté dobrovolné hasiče Zdeňka Janáska a Antonína Františe

| 13.10.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Zastupitelé Kroměříže ocenili dlouholeté dobrovolné hasiče. Velitel Sboru dobrovolných hasičů (SDH) Kroměříž Zdeněk Janásek převzal stříbrný kroměřížský tolar a starosta SDH Kroměříž Antonín Františ obdržel bronzový kroměřížský tolar. „Oba letos sedmdesátiletí hasiči dlouhodobě jako dobrovolníci pracují ve prospěch občanů Kroměříže,“ poznamenal starosta Jaroslav Němec.

Janásek vstoupil k dobrovolným hasičům v roce 1962, velitelem je od roku 1994. Od té doby vyvíjel aktivní činnost zaměřenou na ochranu životů, zdraví a majetku před požáry a jejich následky. Zapojuje se i do oblasti prevence a výchovy mládeže, aktivně se podílel také na budování zbrojnice na Hanáckém náměstí. Janásek už loni při příležitosti 110. výročí založení SDH Kroměříž obdržel stříbrnou pamětní medaili. Nyní se dočkal ještě vyššího ocenění.

Františ je dobrovolným hasičem od roku 1972, starostou SDH Kroměříž je od roku 1995. Stejně jako Janásek od té doby vyvíjel aktivní činnost zaměřenou na ochranu životů, zdraví a majetku před požáry a jejich následky. Františ byl i profesionálním hasičem. Dobrovolníkům pomáhal nejprve především v oblasti zabezpečovací a spojové techniky, účastnil se i zásahů. Nyní se podílí na veškeré činnosti sboru včetně ukázek činnosti dobrovolných hasičů.

Sdílejte článek

Tisknout článek