Velvyslanec nabídl Kroměříži partnerské město v Bulharsku

| 17.04.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Velvyslanec Bulharska v České republice Latchedar Petkov nabídl Kroměříži zprostředkování kontaktu s budoucím partnerským městem. „Je to skvělá cesta, jak se lidé mohou sblížit,“ mínil Petkov. „Myslím si, že z hlediska turistů by tato věc mohla být velmi zajímavá,“ uvedl starosta Kroměříže Jaroslav Němec, který velvyslance Bulharska na radnici přijal.

Petkov do Kroměříže přijel na Bulharské dny pořádané europoslankyní a zastupitelkou Kroměříže Olgou Sehnalovou. Petkov byl tímto nápadem nadšen. Připomněl také, že pro české turisty není Bulharsko neznámou zemí. „Loni jich přijelo 230.000,“ uvedl velvyslanec. Kroměříž vnímá jako město s bohatou historií, jejíž obyvatelé jsou spjati s tradicemi a přírodou.

Petkov navrhl, že se na Kroměříž obrátí s nějakými tipy na partnerské město. „V regionální spolupráci hodně věřím,“ dodal velvyslanec. Podle Němce ale není podpis partnerské smlouvy otázkou nejbližších měsíců. „Kroměříž je neuzavírá na první dobrou. Nejdříve se snažíme o spolupráci například mezi školami, seniory či dalšími skupinami obyvatel. Teprve poté, až se vzájemně poznáme a partnerství funguje, podepisujeme smlouvu,“ doplnil kroměřížský starosta.

Kroměříž má nyní partnerské smlouvy se slovenskými městy Nitra a Ružomberok, s francouzským městem Chateaudun, Krems an der Donau z Rakouska, Piekary Slaskie z Polska a městem Ramnicu Valcea z Rumunska.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek