Velké náměstí ožije silvestrovskou oslavou, bude i půlnoční ohňostroj

| 01.12.2017 | Jan Vondrášek

Kroměřížané se po čtyřech letech opět dočkají organizované oslavy příchodu nového roku na Velkém náměstí. Program zahrnující hudební vystoupení i různé hry a soutěže začne 31. prosince ve 22:00 a skončí půlnočním ohňostrojem. „Rád bych pozval všechny obyvatele města ke společnému přivítání roku 2018,“ řekl starosta Jaroslav Němec.

Hudbu i moderování akce zajistí Rádio Zlín. „Po ohňostroji se lidé budou moci přesunout do foyer Domu kultury, kde bude akce až do 3:00 pokračovat taneční zábavou s rockovou skupinou TIPTOP-Q. Vstup je zdarma,“ poznamenala ředitelka Domu kultury Kroměříž Daniela Hebnarová.

Organizované oslavy příchodu nového roku nebyly v Kroměříži v posledních letech obvyklé, lidé se na náměstí scházeli spontánně. Velký ohňostroj se konal několikrát v 90. letech, slavil se jím také příchod nového milénia a naposledy v roce 2013 zpestřil oslavy 750. výročí založení města. V letech, kdy ohňostroj nepořádala radnice, Velké náměstí rozzářila pyrotechnika, kterou přinesli sami občané.