V Postoupkách bude nové víceúčelové hřiště, část by mohla zaplatit dotace

| 15.08.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměříž chystá stavbu nového víceúčelového hřiště v části města Postoupky. Náklady podle projektu činí zhruba 5,3 milionu korun. Až 60 procent z nich by mohlo zaplatit ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Podání žádosti o dotaci schválili na svém pondělním zasedání zastupitelé. Modernizace a stavba nových hřišť v Kroměříži i místních částech města patří k našim prioritám, uvedl starosta Jaroslav Němec.

Nové sportoviště v Postoupkách bude vybudováno na místě stávajícího travnatého hřiště. „Obyvatelé Postoupek tak získají hřiště s umělým povrchem, kde budou moci hrát například malou kopanou, volejbal či tenis. Projekt počítá i s vybudováním sociálního zařízení pro imobilní ve stávajícím objektu klubovny,“ popsala Petra Smetánková z radničního odboru rozvoje města. Podle ní by práce na novém sportovišti mohly být zahájeny ještě v říjnu letošního roku. Dokončeny by měly být nejpozději do 31. října 2018.

Radnice loni vybudovala nová víceúčelová hřiště v částech města Bílany za asi 4,9 milionu korun a Trávník za necelé čtyři miliony korun. Momentálně připravuje ještě nové sociální zařízení ke stávajícímu sportovnímu areálu Žlíbek v Těšnovicích. Stavba za zhruba 1,6 milionu korun začne ve středu a hotová by měla být do půlky října.

V samotné Kroměříži město o letních prázdninách dokončilo opravu dětského hřiště v ulici Lutopecká za 208 000 korun, kde bylo opraveno oplocení a dopadová plocha, v ulici Nitranská, kde za 148 000 korun byla také opravena dopadová plocha a byla instalována nová dvoumístná kovová houpačka, a v ulici Štítného, kde náklady na novou skluzavku se žebříkem, kolotoč s vnitřními sedáky, řetězovou dřevěnou houpačku a obnovu dopadové plochy činily 208 000 korun.

„Na podzim také připravujeme instalaci deseti herních koutků, každý asi za 70 000 korun. Budou v různých lokalitách ve městě i v jeho místních částech. Vybaveny budou řetězovou houpačkou a skluzavkou,“ popsal vedoucí radničního odboru správy majetku města a služeb Lambert Hanzal.

Město Kroměříž vlastní momentálně celkem 104 dětských hřišť, tři venkovní posilovny a 50 sportovišť. Všechny jsou veřejně přístupné. Další sportoviště a dětská hřiště mají městské mateřské a základní školy. Hřiště při základních školách Slovan, U Sýpek, Oskol a Zachar si ve všední dny cca od 16:00 a o víkendech může pronajímat také veřejnost. Další sportoviště ve městě provozují privátní majitelé nebo spolky.

Sdílejte článek

Tisknout článek