V Kroměříži bude konference na téma zajištění pracovníků v sociálních službách

| 10.10.2017 | Jan Vondrášek

V Kroměříži se uskuteční mezinárodní odborná konference na téma zajištění pracovníků v sociálních službách. Sociální služby města Kroměříže ji pořádají v pátek 13. října od 9:00 v Domě kultury. „Získat pracovníky do sociálních služeb bylo léta obtížné zejména kvůli nízkým platům. Situace se v poslední době sice zlepšila, nicméně problém stále vyřešen není a zůstává aktuálním,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Konferenci zahájí radní Zlínského kraje pro sociální záležitosti, neziskový sektor a rodinnou politiku Michaela Blahová, místostarosta Kroměříže Pavel Motyčka a senátorka Šárka Jelínková, která byla dříve ředitelkou domova pro seniory v Bystřici pod Hostýnem. Za Asociaci poskytovatelů sociálních služeb ČR promluví Michaela Pavlůsková a za Sociální služby města Kroměříže ředitelka Dagmar Klučková.

Sociální služby města Kroměříže mají kolem 380 zaměstnanců. Většina z nich se přímo stará o klienty, kterých je 550. Sociálním službám, které jsou příspěvkovou organizací města, pomohlo s náborem zaměstnanců navýšení mezd, které platí od 1. července. I poté ale podle Klučkové obtížně hledaly kandidáty na manažerské posty vedoucích oddělení a domovů pro seniory nebo projektového manažera. Nakonec se ale tato místa podařilo obsadit.

V dalším programu konference budou odborníci hovořit například o zaměstnancích jako cenném kapitálu, o aktivitách Zlínského kraje v oblasti personálního marketingu pro resort sociálních služeb, o profesionalizaci sociálních služeb na Slovensku, o přesídlení krajanů jako možnosti získat novou pracovní sílu či o motivaci k práci v sociálních službách z pohledu odborářů. Účast na konferenci je bezplatná.