Úctyhodných 106 let se dožívá nejstarší Kroměřížanka

| 16.03.2017 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Nejstarší obyvatelka Kroměříže paní Magdaléna Kytnerová má na dlouhověkost jednoduchý recept: jí a pije to, co jo chutná, a dělá to, co ji baví. Ve zdraví a s úsměvem oslaví v těchto dnech 106. narozeniny. Smysl pro humor s obdivuhodnou schopností sebeironie je přesně to, co z ní dělá příjemnou a vtipnou společnici, která má jasno v mnoha věcech, ať už jde o politické sympatie či oblíbené jídlo.

Ve skvělé kondici je díky tomu, že si dle slov svého syna Václava a jeho manželky zkrátka s ničím nedělá těžkou hlavu, a svůj podíl na tom má i jejich každodenní péče. Bydlí totiž s babičkou ve dvou sousedních bytech na jedné chodbě. To paní Kytnerové umožňuje být co možná nejvíce samostatná a trávit volný čas podle vlastních představ a na druhou stranu mít své nejbližší blízko pro případ potřeby. Ale nestarají se jen syn a snacha o ni, ale v některých oblastech „řídí“ ona je. Má díky vzorně vedenému kalendáři výborný přehled o svátcích a narozeninách členů rodiny a dohlíží na to, aby se všem blahopřálo. Nebrání se ani moderním technickým „vymoženostem“, používá mobilní telefon a prostřednictvím skypu je v kontaktu s dcerou, která žije v zahraničí.
Její organizační schopnosti a přizpůsobivost ocenil i místostarosta Kroměříže Pavel Motyčka, který se připojil k řadě gratulantů a se smíchem a nadsázkou jí nabídl možnost pracovat na kroměřížské radnici. Popřál Magdaléně Kytnerové především zdraví a ještě spoustu spokojeně prožitých let spolu s nejbližšími. „Vitalita a životní optimismus paní Kytnerové jsou obdivuhodné. Jsem přesvědčený, že svůj vliv na to má její soužití se synem, zkrátka spokojený život v rodinném kruhu mezi nejbližšími,“ dodává místostarosta Motyčka.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek