Týden pro rodinu nabídne zábavu, film, soutěže i dětský den

| 17.04.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Rozmanité aktivity v podobě výstav, soutěží, divadelních představení či besedy nabídne letošní ročník Týdne pro rodinu. Jeho motto zní Čas být spolu. „Půjde o týden plný událostí, barev a příležitostí k setkávání a společně strávenému času,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka. Týden pro rodinu se uskuteční od 26. května do 3. června. Jeho vrcholem bude v sobotu 2. června Den dětí města Kroměříže na Pionýrské louce.

Podle některých statistik není více než polovina rodičů školáků spokojena s množstvím času, které věnuje svým dětem. „Jen třetina rodičů je spokojena s časem, který tráví se svým protějškem. Bohužel, žádný zaručený recept, jak statistiky změnit, nemáme. Ale můžeme vám nabídnout řadu společných aktivit, abyste alespoň nějaký čas prožili spolu,“ řekla Dagmar Velísková, koordinátorka projektu Zdravé město Kroměříž, které s partnery Týden pro rodinu pořádá.

Akce startuje v sobotu 26. května filmem pro rodinu, který se bude promítat zdarma v kině Nadsklepí od 17:00. O výběru filmu rozhodnou diváci, kteří mohou hlasovat až do pondělka 30. dubna na internetových stránkách www.zdravemestokromeriz.cz. Vybírat mohou mezi snímky Esa z pralesa, Maxinožka, Paddington 2, Ferdinand, Čertoviny a Králíček Petr. Ve stejný den začne na zahradě Klubíčka výstava dětských děl a v 14:30 uspořádá Studio Kamarád zábavné soutěžní odpoledne.

Od pondělka 28. do čtvrtka 31. května pořádá Základní škola Zachar divadelní přehlídku Pohádková Kroměříž, která se koná v Domě kultury. Ve čtvrtek 31. května se v 15:00 pod patronací Klubíčka koná v Podzámecké zahradě akce pro malé i velké umělce Maluj jako Degas. O hodinu později začne ve stejný den vernisáž dětské soutěže v malování nazvané Naše rodina, kterou pořádá Děkanátní centrum pro rodinu.

V pátek 1. června v 9:30 se v Klubíčku koná beseda s psycholožkou nazvaná Po prvním nezdaru se ze vztahu neutíká, která bude o tom, jak udržovat a pečovat o vztahy v rodině, překonávat rodinné krize a vychovat šťastné děti. Den dětí města Kroměříže začne 2. června v 10:00. „Nabídne akční dopoledne a zábavné odpoledne plné her, tancování, zpívání, soutěží i překvapení,“ přiblížil Motyčka.

Týden pro rodin uzavřou v neděli 3. června v 13:00 vystoupení divadelních souborů na dvoře před Arcibiskupským gymnáziem a v 17:00 Benefice pro Davida s koncertem skupiny Jamtour na podporu mladíka trpícího svalovou dystrofií.

Sdílejte článek

Tisknout článek