Týden pro rodinu láká na hry, výstavy, film i společné tvoření a poznávání

| 19.05.2017 | Mgr. Vojtěch Navrátil

Tiskové zprávy

Týden pro rodinu – projekt podporující rodiny, kulturní a společenské vyžití v kruhu nejbližších a především společně strávený čas – se v Kroměříži uskuteční podruhé, letos v týdnu od 27. května do 4. června. Část programu připravili pořadatelé, ale mohli do něho zasáhnout i Kroměřížané.

Ti měli v hlasování možnost si vybrat, který rodinný film by chtěli v rámci akce vidět v letním kině v pátek 2. června na Velkém náměstí. Poměrně jednoznačně z pěti nabízených možností u nich zvítězilo pokračování pohádky režiséra Jiřího Stracha Anděl Páně II. Ale druhý ročník Týdne pro rodinu toho kroměřížským rodinám nabízí mnohem víc: tradiční dětský den na Pionýrské louce a dětské odpoledne na Hanáckém náměstí, vernisáže výstav dětských děl „Jedineční umělci“ a „Květiny pro maminku“, prohlídku zařízení Rodinného centra Kroměříž, v Podzámecké zahradě tvorbu uměleckého díla z tisíce malých teček či divadelní, výtvarné a hudební odpoledne ve znamení žabích dobrodružství, v Klubu Starý pivovar besedu se známou psycholožkou o tom, jak udržovat a pečovat o vztahy v rodině, exkurzi do Kovozoo, netradiční zábavné soutěžní dopoledne pro rodinné týmy ve znamení puzzle ve studiu Kamarád či představení Spejbla a Hurvínka v Domě kultury.
„Smyslem Týdne pro rodinu je poděkovat kroměřížským rodinám, že chtějí žít v našem městě, a ukázat, co vše se jim tady nabízí. Ve spokojených rodinách je budoucnost každé komunity,“ vysvětlil iniciátor akce, místostarosta Pavel Motyčka.
Na akci Týden pro rodinu s městem Kroměříž spolupracují: Dům kultury v Kroměříži, Klubíčko Kroměříž, studio Kamarád, Soukromá základní umělecká škola D-MUSIC, Národní centrum zahradní kultury, Děkanátní centrum pro rodinu Kroměříž, Rodinné centrum Kroměříž a Spolek Barbořice.

Přehled akcí:
SO 27. 5.  
10 h - Dětský den (Dům kultury) – Pionýrská louka
Srdečně zvány jsou všechny děti a rodiče, na které čeká akční dopoledne a zábavné odpoledne plné her, tancování, zpívání, soutěží i překvapení.

NE 28. 5.
15 h - Vernisáž výstavy „Jedineční umělci“ (Klubíčko) – Komunitní sad u Klubíčka
Výstava dětských děl na veřejném prostranství, setkání dětí, rodičů, lektorů i široké veřejnosti. Výstava trvá do 28. 6.

PO 29. 5.
15 h – Den otevřených dveří v Rodinném centru Kroměříž (Kollárova 658/13)

ČT 1. 6.
15 h – Maluj jako pointilista (Klubíčko)
Vytvoř umělecké dílo z tisíce malých teček (s sebou barvy, plátna, výkres, piknikovou deku a dobrou náladu, sraz u Chotkova rybníka)
16 h - Vernisáž dětské soutěže v malování „Květiny pro maminku“ (Děkanátní centrum)
Připraveno je i a předání cen výhercům.
16 h - Dětské odpoledne (D-Music) – Hanácké náměstí
Odpoledne plné her, různých vystoupení a atrakcí.

PÁ 2. 6.
16 – 19 h - Žabí dobrodružství (NCZK) – Podzámecká zahrada
Divadelní, výtvarné a hudební odpoledne v Podzámecké zahradě. Program bude probíhat na hlavní louce pod zámkem.
17 h – Beseda s psycholožkou „Rodina jako vzrostlý strom“ (Klubíčko) – Starý pivovar
Beseda s oblíbenou psycholožkou PaedDr. Mgr. Bc. Hanou Rupertovou Paštekovou o tom, jak  udržovat a pečovat o vztahy v rodině, překonat rodinné krize a vychovat šťastné děti.
21 h – Anděl Páně II (Letní kino) – Velké náměstí
Pokračování legendární pohádky režiséra Jiřího Stracha.

SO 3. 6.
9 h – Exkurze do Kovozoo pro rodiny s dětmi (Barbořice)
15 h - Rodinka Puzzlinka (Studio Kamarád)
Netradiční zábavné soutěžní dopoledne pro 3-4členné rodinné týmy (děti, rodič, prarodič.)

NE 4. 6.
16 a 18 h - Hurvínkova cesta do Tramtárie (Dům kultury)
Představení světoznámého loutkového divadla.

Sdílejte článek

Tisknout článek