Strážníci zachránili nemohoucí seniorku, která je přivolala nouzovým signálem v tísni

| 21.07.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížští strážníci zachránili seniorku, která je přivolala nouzovým signálem v tísni. Hlídka sedmaosmdesátiletou paní, která se hůře pohybuje, našla ležící na zemi v bytě. Žena komunikovala a měla drobné zranění, které jí ošetřila přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby, řekl ředitel kroměřížské městské policie Libor Kubiš.

Seniorka se dočkala rychlé pomoci díky projektu Signál v tísni. Je určený především pro osaměle žijící osoby. Pomoc si mohou přivolat při náhlém zhoršení zdravotního stavu či po úrazu, v jejichž důsledku nejsou schopni oslovit sousedy nebo telefonovat. „U osaměle žijících osob tak vzniká situace, která může být životu nebezpečná. Včasná pomoc jim může zachránit život,“ dodal starosta Jaroslav Němec.

Po spuštění nouzového signálu služba na operačním středisku městské policie ihned identifikuje, odkud je voláno. Může tak zjistit informace o zdravotním stavu dotyčné osoby, jaké užívá léky, kde má uložené klíče od bytu nebo domu, kontaktní adresu a telefonní čísla pro vyrozumění příbuzných nebo známých, případně i další specifická data o tomto člověku.

„Informaci o zdravotním stavu je možno v předstihu předat zasahujícímu vozidlu zdravotnické záchranné služby, ve kterém se lékař může připravit na specifika případné poruchy. Další informace využije zasahující hlídka městské policie,“ popsal Kubiš. Obsluhu systému zajišťuje v nepřetržitém provozu operační středisko městské policie.

Projekt Signál v tísni v Kroměříži již funguje několik let. Momentálně jsou do něj zapojeny čtyři osoby. Noví zájemci mohou získat informace u vedení městské policie.

Sdílejte článek

Tisknout článek