Strážníci o víkendu přistihli dva řidiče, kteří jeli pod vlivem alkoholu

| 27.02.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Městská policie v Kroměříži o víkendu zaznamenala dva motoristy, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Pětatřicetiletá řidička nadýchala více než jedno promile alkoholu, o devět let starší šofér 0,56 promile. „Oba případy si k vyřešení převzala Policie ČR,“ uvedl ředitel městské policie Libor Kubiš.

Zmíněná žena v sobotu nerespektovala dopravní značení STOP, proto ji hlídka zastavila. „Řidička strážníkům řekla, že si dopravního značení nevšimla. Během řešení přestupku však z chování dotyčné vzniklo podezření, že je pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška byla s pozitivním výsledkem,“ popsal Kubiš.

Druhého provinilce strážníci odhalili při řešení dopravní situace. Muž se přihlásil k jednomu ze zaparkovaných vozidel a prokázal, že nepřekročil povolenou dobu parkování. „Při komunikaci se strážníkům zdálo, že jde z dotyčného cítit alkohol, proto jej upozornili, ať s vozidlem už dnes sám neodjíždí. O vzniklé situaci informovali operátorku, která místo z preventivních důvodu monitorovala,“ řekl Kubiš. Řidič totiž po odjezdu hlídky nasedl do vozidla a z místa odjel. Strážníci jej zastavili na Milíčově náměstí a i u něj dechová zkouška prokázala, že pil před jízdou alkohol.

Další opilec v sobotu ráno rozhazoval dopravní značení v ulici Farní, které je připraveno na chystanou opravu Vodní ulice. „Navíc jej rozhazoval takovým způsobem, že hrozilo rozbití výloh v okolí. Přijíždějící hlídka dotyčného spatřila s dopravní značkou v ruce. Ten ji ihned odhodil a nažil se z místa odejít. Dvaadvacetiletý muž byl zadržen a ze svého jednání se bude zpovídat správnímu orgánu,“ doplnil Kubiš s tím, že muž nadýchal 2,73 promile alkoholu.

Strážníci také pátrali po muži, který odešel nad ránem z domova. Jeho pohřešování oznámila manželka. Muž má zdravotní problémy, neorientuje se a žena o něj měla strach. Hlídky ihned vyrazily do okolí bydliště pohřešovaného. Na spoře oděného muže během dne upozornil operační středisko všímavý občan a hlídka poté muže odvedla zpátky domů do tepla.

Sdílejte článek

Tisknout článek