Stavbaři začnou opravovat chodník v ulici Vrobelova

| 15.08.2017 | Jan Vondrášek

Stavbaři začnou ve středu opravovat chodník v ulici Vrobelova. Pracovat se bude po obou stranách ulice na úseku od křížení s ulicí Páleníčkova po ulici Moravská. Měnit se bude dlažba a opraveny budou i vstupy k bytovým domům, uvedl místostarosta Marek Šindler. Zakázku získala společnost Kroměřížské technické služby. Náklady činí zhruba 1,9 milionu korun bez DPH.

„Stávající betonový chodník z dlaždic bude vybourán a bude nahrazen zámkovou dlažbou šedé barvy. Během výstavby bude omezen přístup k jednotlivým domům, proto prosíme obyvatele ulice o zvýšenou opatrnost i o respektování přechodného dopravního značení. Děkujeme za pochopení,“ doplnil vedoucí radničního odboru správy majetku města a služeb Lambert Hanzal. Stavba by měla být dokončena do 30. listopadu letošního roku.

Radnice každoročně investuje do opravy chodníků a vozovek několik milionů korun. Na podzim podle Hanzala začne oprava chodníku v ulici Na Kopečku v úseku od ulice Malý val po ulici Chobot, na kterou rozpočet počítá s 600.000 korunami, a také oprava povrchů vozovek v ulicích Alšova, Štursova a Zeyerova, která celkem přijde asi na 4,75 milionu korun.

Kroměříž už letos dokončila opravu chodníků v ulicích Obvodová a Gorkého, které dohromady přišly asi na 2,7 milionu korun. Hotová je také vozovka v ulici Na Hrázi, její oprava městskou kasu stála necelý milion korun.

V loňském roce město opravovalo vozovky v v ulici Obvodová mezi plaveckým bazénem a fotbalovým stadionem, v místní části Hradisko a za letištěm směrem na Trávnické zahrádky. Rozšířen byl průjezdní profil u křižovatky ulic U Rejdiště – Mánesova. Celkem tyto opravy přišly zhruba na 5,4 milionu korun.

Chodníky radnice v minulém roce rekonstruovala v ulicích či částech ulic Svatopluka Čecha, Nábělkova, Gorkého, Rumunská, Nádražní, U Rejdiště a Obvodová. Dohromady tyto akce stály kolem jedenácti milionů korun.