Sociální služby přijímají žádosti od zájemců o dílnu Hanáček pro postižené

| 10.10.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Sociální služby města Kroměříže přijímají žádosti od klientů, kteří by chtěli využívat sociálně terapeutickou dílnu Hanáček. Bude v provozu od 1. ledna příštího roku pro klienty s lehkým až středně těžkým mentálním postižením ve věku od 18 do 64 let. Cílem je snaha naučit je pracovnímu režimu, aby se mohli uplatnit na trhu práce.

„Služba bude sice v provozu až od příštího roku, ale žádosti přijímáme již nyní,“ uvedla ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková. Formuláře jsou dostupné na ředitelství sociálních služeb nebo na jejich internetových stránkách www.sskm.cz. Další informace lidé získají u vedoucí sociální pracovnice Dany Brhelové, e-mail: brhelovasskm.cz, tel.: 537 500 760 a 727 825 070.

Dílna bude fungovat v jednom z objektů domova pro osoby se zdravotním postižením Barborka. Klientům bude poskytována zdarma, a to vždy od pondělka do pátku od 8:00 do 15:00. Kapacita dílny je 22 klientů. Díky ní si mentálně postižení lidé osvojí různé rukodělné dovednosti. Výrobky z terapeutické dílny bude pak nabízet obchůdek na Riegrově náměstí, který bude rovněž součástí projektu sociálně terapeutických dílen.

Sdílejte článek

Tisknout článek