Sociální služby města Kroměříže hledají nové zaměstnance, lákají je na vyšší plat

| 19.07.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Sociální služby města Kroměříže hledají nové zaměstnance. Aktuálně potřebují čtyři pracovníky, kteří se starají o klienty v nepřetržitém provozu, a také dvě sociální pracovnice na jednosměnný provoz. Lákají je na vyšší plat, který lidé v sociálních službách dostávají od 1. července. Například pracovníci pečující o klienty v třísměnném provozu si mohou vydělat až 22 000 korun hrubého, řekla ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková.

Sociální služby města Kroměříže mají momentálně 379 zaměstnanců. Většina z nich se přímo stará o klienty, jichž je 550. Pracovníci v sociálních službách měli před navýšením platů základní mzdu 14 900 korun, od července se zvýšila na 18 330 korun. K tomu dostávají příplatky, jako je osobní ohodnocení, příplatek za práci o víkendech, ve svátky a v noci či případné odměny. Celkem se tak dostanou ke zmíněné částce 22 000 korun. „Nové zaměstnance pečující o klienty hledají Sociální služby města Kroměříže permanentně. Vyšší plat by pro zájemce mohl být motivací,“ mínil místostarosta Pavel Motyčka.

Kromě mzdy nabízejí Sociální služby města Kroměříže zaměstnancům v přímé péči benefity v podobě šesti týdnů dovolené, závodního stravování, příspěvků k jubileu a na volnočasové aktivity či zajištění dalšího vzdělávání a zvyšování kvalifikace. Benefity s výjimkou dovolené – mají jen pět týdnů - se týkají i sociálních pracovnic v jednosměnném provozu, které zajišťují kontakt klientů s rodinami, právní služby či nabídku volnočasových aktivit pro klienty.

Zájemci o zmíněné pracovní pozice mohou kontaktovat vedoucí personálního úseku paní Dagmar Doležalovou na telefonu 573 500 766 nebo e-mailem na dolezalovasskm.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek