Setkání na Vlkolínci bylo přehlídkou lidového umění

| 29.07.2014 | Mgr. Pavel Zrna

Již v roce 2010 navázala města Kroměříž a Ružomberok užší vztah v rámci mikroprojektu přeshraniční spolupráce. Obě města jsou „nejbližšími sousedy z obou stran česko-slovenské hranice“, jejichž památky jsou zapsány na seznamu kulturního dědictví UNESCO, což byl také jeden z důvodů, proč byla právě tato spolupráce navázána.

Jak Kroměříž, tak i Ružomberok jsou místa s dlouhou historií a tradicemi, které stojí za to zachovávat.

Právě z důvodů udržení lidových tradic a výměny zkušeností v této oblasti jsou pořádána setkání spadající do mikroprojektu: Kroměříž – Ružomberok, města UNESCO a lidové kultury (č. CZ/FMP.14/0365).

V rámci těchto aktivit se uskutečnilo poslední červencovou neděli Setkání na Vlkolínci na Slovensku.

Akce se zúčastnily umělecké soubory, výtvarníci a řemeslníci z obou stran česko-slovenské hranice.

Návštěvníci měli možnost shlédnout umělce předvádějící mimo jiné paličkování, malování na hedvábí, výrobu keramiky, řezbáře, vyšívačky a jiné.