Radnice pořádá fórum, na kterém zazní deset priorit města

| 09.04.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Obyvatelé Kroměříže mohou v úterý 10. dubna diskutovat s představiteli radnice o současných problémech i o budoucím směřování města. Fórum Zdravého města Kroměříž se uskuteční od 16:00 v hudebním sále Domu kultury. „Názor občanů je pro nás důležitý, a proto tato setkání pořádáme. Přijďte se zeptat na to, co vás zajímá, a společně s námi hledat řešení,“ pozval Kroměřížany starosta Jaroslav Němec.

Starosta v úvodu přítomné seznámí se stavem deseti problémů, které vzešly z veřejného projednání v minulém roce. „Následně budeme definovat nové priority, které občané vnímají jako nejdůležitější,“ poznamenala Dagmar Velísková, koordinátorka projektu Zdravé město Kroměříž, místní Agenda 21.

Diskutovat se budou priority v oblastech Správa věcí veřejných a rozvoj města, Životní prostředí a globální odpovědnost, Doprava, cyklodoprava, prevence a bezpečnost, Sociální prostředí a zdraví obyvatel, Místní ekonomika a podnikání, Vzdělání, výchova, sport a volný čas a konečně Kultura, místní tradice a cestovní ruch. Připravena bude tombola i občerstvení.

Loni lidé na veřejném fóru označili za potřebné zprůjezdnění průtahu Kroměříže pro cyklisty, revitalizaci města na levém břehu řeky Moravy, druhý silniční most přes řeku Moravu, vybudování rozhledny na Barbořině, výsadbu dřevin v ulici Kojetínská, vybudování mezigeneračního komunitního centra a opravu komunikací v Těšnovicích a Trávnických zahrádkách. Za nedostatečnou označili kapacitu lůžek v domovech pro seniory a také hrdost občanů na Kroměříž, poukázali i na absenci přírodního koupaliště.

Sdílejte článek

Tisknout článek