Práce na zateplení budovy na tři dny uzavřou část odboru občansko-správních agend

| 04.08.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Práce na zateplení budovy B městského úřadu na tři dny uzavřou část radničního odboru občansko-správních agend. Lidé si tak ve čtvrtek 17., v pátek 18. a v pondělí 21. srpna nepožádají o nové občanské průkazy a pasy a ani si nevyzvednou občanské průkazy a pasy již hotové. Nevyřídí si ani změnu trvalého pobytu a nezískají informaci z evidence obyvatel.

Dělníci budou v kancelářích odboru vyměňovat okna. „Bude třeba vyklidit všechny počítače a zakrýt fotokabiny, se kterými se nemůže hýbat,“ popsala vedoucí odboru občansko-správních agend Ivana Bukovská. Omezen nebude provoz na oddělení dopravy a silničního hospodářství, o řidičské průkazy či výpisy z evidenční karty řidiče tak lidé budou moci požádat.

Kroměříž momentálně zatepluje dvě budovy městského úřadu, kromě budovy B i objekt D v ulici 1. máje. Zakázka zahrnuje zateplení obvodových zdí a výměnu oken a dveří. V budově B se počítá i s opravou plynové kotelny. Práce byly zahájeny v červenci a hotové by měly být nejpozději v říjnu. Celkem tyto investice přijdou téměř na 8,5 milionu korun.

Většina prací probíhá tak, aby nebyl omezen chod úřadu. Například okna se tak mění od pátku 14:00 do neděle. Ochrana citlivého technického zařízení odboru občansko-právních agend si ale vyžádala zmíněné třídenní přerušení provozu.

Sdílejte článek

Tisknout článek