Práce na opravě Vodní ulice byly zahájeny

| 05.03.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Práce na opravě vodovodu a kanalizace ve Vodní ulici byly dnes ráno zahájeny. Stavební ruch ve frekventované ulici potrvá do konce srpna. Vodovody a kanalizace Kroměříž (VaK) chtěly stavbu začít 1. března, již několik dnů předtím se mělo pracovat v režimu havárie. Silný mráz ale stavbaře do akce nepustil, voda by zamrzala a praskaly by materiály.

Stavbaři začali odstraňovat ostrůvek se zelení před masnou. „Byl pořízen z dotace a bude po dokončení prací vrácen zpět na své místo,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Před lékárnou U Madony bagr začal rozebírat dlažbu, aby mohla být zahájena oprava kanalizace a vodovodu. Přes stavební ruch ulice zůstala průchozí i průjezdná pro zásobování a lékařská vozidla. Fungovat začalo i informační středisko v domě vedle lékárny.

V první etapě, která je plánovaná na letošní rok, čeká oprava úsek od obchodního domu Baťa až po křižovatku s ulicemi Dobrovského a Farní. Po VaK by od 1. května měla nastoupit plynárenská skupina innogy, která zde položí nové potrubí. Na 1. července je plánováno zahájení opravy povrchu ulice, kterou obstará město. Hotovo by mělo být na začátku září. Oprava zbylé části Vodní ulice je plánována na rok 2019.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek