Odpad v Kroměříži budou svážet dva nové automobily

| 18.08.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Odpad v Kroměříži budou od příštího roku svážet dva nové automobily. Za zhruba šest milionů korun je pořídí společnost Biopas, která svoz odpadů ve městě zajišťuje. „Vozový park je potřeba postupně obnovovat. Navíc díky novým vozidlům bude manipulace s kontejnery komfortnější a stroje budou díky nižším emisím také šetrnější k životnímu prostředí,“ uvedl kroměřížský místostarosta a zároveň jednatel Biopasu Marek Šindler.

Menší vozidlo bude mít nosnost 12 tun. „Bude vybaveno hákovou nástavbou s hydraulickou rukou a bude určeno na vývoz kontejnerů na tříděný odpad, tedy na papír, sklo a plasty. Druhý automobil s nosností 18 tun bude mít ramenový nakladač na takzvané vany, kontejnery na komunální a nebezpečný odpad,“ popsal druhý z jednatelů Biopasu Antonín Mudroch. Obě vozidla by měla být dodána ke konci letošního roku a v ulicích města by se měla objevit v lednu 2018.

Menší z obou automobilů nahradí stávající 15 let staré vozidlo, druhý rozšíří vozový park společnosti, který nyní tvoří pět menších automobilů s hákovou nástavbou a jedno větší s ramenovým nakladačem. „Rozšíření vozového parku nám umožní lépe se vyrovnat s přibývajícím počtem zakázek. Budeme moci také lépe reagovat na případné poruchy některého z našich vozidel,“ doplnil Mudroch. Biopas kromě investic do vozidel také průběžně obměňuje a doplňuje kontejnery.

Společnost Biopas byla založena 1. července 1992. Poloviční podíl ve společnosti patří Městu Kroměříž, zbylých 50 procent drží společnost Rumpold, která je součástí rakouské skupiny Saubermacher. Biopas ročně sváží kolem 30 000 tun odpadu. Kromě Kroměříže jsou zákazníky společnosti i další města a obce a také podnikatelské subjekty.

Sdílejte článek

Tisknout článek