O Kroměříž je zájem. Potvrdil to i veletrh v severních Čechách

| 20.03.2017 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Na celkem osmi místech v rámci osmi veletrhů cestovního ruchu se bude v průběhu letošního roku prezentovat Kroměříž. Pracovníci odboru kultury a cestovního ruchu městského úřadu a Turistického informačního centra doposud představili Kroměříž v Brně, Bratislavě, Olomouci, Praze, Ostravě a naposledy v Jablonci nad Nisou. V dubnu pak přijde na řadu účast na veletrhu v Uherském Hradišti a na podzim se pracovníci radnice, kteří mají ve své pracovní náplni propagaci města i celého regionu, vydají do Plzně.

V Jablonci nad Nisou se v prostorách místního Eurocentra v uplynulém týdnu konal již 17. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Euroregion Tour 2017. V jednotlivých stáncích seznámil návštěvníky z řad odborné i laické veřejnosti s komplexní turistickou nabídkou krajů, regionů, měst a obcí České republiky i sousedních států, nabídku cestovních a dopravních kanceláří, lázní a wellness, památek, center volnočasových aktivit a dalších subjektů z oblasti cestovního ruchu. Součástí dvoudenní akce byl bohatý doprovodný program s ochutnávkami a prodejem regionálních specialit a možností zapojit se do rozličných aktivit a projektů.
Město Kroměříž tu představilo tradiční zajímavosti a památky, ale také aktuální nabídku aktivit v rámci letošní turistické sezony Kroměříž nezastavíš 2017, a coby zástupce sdružení pro cestovní ruch Kroměřížsko také atraktivní místa širšího regionu. Ve spolupráci se zástupci z Olomouce pak i projekt s názvem Barokní poklady Moravy, který seznamuje potenciální návštěvníky s nejvýznamnějšími památkami Olomouce, Kroměříže a Lednicko-valtického areálu. „Potěšilo a zaujalo nás, jak velký zájem byl o informace o Kroměříži a okolí na veletrhu, který se konal na druhém konci republiky, kolik toho návštěvníci akce o našem regionu věděli a jak velké množství lidí k němu má nějakou vazbu nebo dokonce vřelý vztah,“ byl s průběhem dvoudenního veletrhu spokojený vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu kroměřížské radnice Pavel Zrna.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek