Nový festival DéKáčko Fest ozdobí rocková kapela Limetal

| 09.03.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Rocková kapela Limetal, jejíž čtyři členové dříve hráli ve skupině Citron, bude hlavní hvězdou nového festivalu DéKáčko Fest v Kroměříži. Uskuteční se v sobotu 10. března v prostorách Domu kultury. „Snažíme se nabídnout zábavu i fanouškům rockové muziky, pro které mnoho akcí v Kroměříži není. Věříme, že si nový festival své příznivce najde,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka.

Limetal založili na podzim roku 2015 čtyři bývalí členové Citronu, baskytarista Václav Vlasák, kytarista Jaroslav Bartoň, zpěvák Fany Michalík a kytarista Jiří Šperl. Bartoň a Vlasák jsou spojováni s nejslavnější érou Citronu, když se podíleli na jeho zásadních albech včetně kultovních Plni energie a Radegast. V Kroměříži zazní skladby, které fanoušci znají z dřívějšího působení členů Limetalu, ale i z první, loni vydané desky skupiny.

Limetal v Kroměříži doprovodí ženská ostravská kapela Kapriola, heavymetalová skupina Jerem.i z Brna a crossover formace z Vyškova Dark Gamballe. „Program doplní také punkově naladění DneskaNe a vše zakončí rocková zábavová kapela Polygon. Ve foyer vystoupí vicemistr světa v hudebním loopingu, beatboxer a stand-up komik Ondřej Havlík známý pod přezdívkou En.dru,“ dodala ředitelka Domu kultury Daniela Hebnarová.

Otevřeno bude od 16:00, o hodinu později začne hrát jako první Jerem.i. Kromě nich ve společenském sále vystoupí i v 19:00 Kapriola a ve 21:00 Limetal, který po koncertu pro fanoušky uspořádá i autogramiádu. V hudebním sále se vystřídají od 18:00 DneskaNe, ve 20:00 Dark Gamballe a od 22:30 Polygon. En.dru vystoupí ve foyer v 18:00, na stejném místě začne ve 22:30 autogramiáda skupiny Limetal. Více informací je na webu www.dk-kromeriz.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek