Nejmladšímu čtenáři Knihovny Kroměřížska budou teprve dva roky

| 06.03.2018 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Nejmladšímu čtenáři Knihovny Kroměřížska budou na konci března teprve dva roky. Robin Moláček z Kroměříže si loni v dětském oddělení vypůjčil 36 knížek. Podle maminky Žanety Odložilíkové má nejraději leporela se zvířátky. „Považuji za důležité vést děti ke čtení již od útlého věku. Přeji Robinovi, ať v knihách najde celoživotní zálibu,“ uvedl místostarosta Pavel Motyčka, který nejmladšímu čtenáři knihovny předal drobné dary.

Podle maminky se Robin o první dětské knížky zajímá už od půl roku svého věku. „Teď už je přímo vyžaduje. Ráno vstane, vezme si knihu a chce, abychom si ukazovali obrázky. Začali jsme i se čtením pohádek,“ poznamenala Odložilíková, která je sama vášnivou čtenářkou. Robin postupuje do krajského kola klání o nejmladšího čtenáře, kde bude mít šanci probojovat se až do klání celorepublikového.

Podle ředitelky knihovny Šárky Kašpárkové je registrace nejmenších dětí spíše výjimkou. „V loňském roce jsme měli jen sedm dětí ve věku kolem dvou let,“ uvedla Kašpárková. Loni měla knihovna celkem 6189 čtenářů, z toho 1762 bylo mladších patnácti let. Děti si v minulém roce vypůjčily asi 8700 knih z oblasti naučné literatury a téměř 31.800 knih spadajících do oblasti dětské beletrie.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek