Na Hostýně se lyžovalo i tančilo, konaly se tu zimní hry klientů sociálních služeb

| 16.02.2017 | Šárka Kučerová

Tiskové zprávy

Obyvatelé domovů pro seniory a klienti zařízení pro osoby se zdravotním postižením si dali sraz na Svatém Hostýně, aby tu poměřili své síly při tradiční akci - zimních sportovních hrách. Ty se uskutečnily ve čtvrtek 16. února za účasti soutěžních družstev jednotlivých sociálních zařízení.

Na vrcholku Hostýna sice sluníčko vítězilo nad sněhem a ne všechny disciplíny měly ideální podmínky, ale účastníci her se skvěle bavili. Hry poprvé zahajovala nová ředitelka Sociálních služeb města Kroměříže Dagmar Klučková, sportovce přivítali za pořadatelský tým Vladimíra Marková a za kroměřížskou radnici Vratislav Snídal z odboru sociálních věcí a zdravotnictví. Všichni se shodli na tom, že nejde o body, ani sekundy, ba ani o vítězství. Šlo o setkání klientů jednotlivých zařízení, o utužení starých přátelství a navázání nových. Však se také skupinky sportovců velmi halasně a vesele zdravily a jednotliví soutěžící měli radost nejen z úspěchů svých a svého týmu, ale také ze splněných úkolů svých soupeřů a konkurentů. Členové družstev museli zvládnout jízdu na lyžích, běh ve vysokém sněhu jen za pomoci lyžařských hůlek, vyzkoušeli si zdobení vánočního stromečku i hod na cíl – pro tentokrát koulemi ne sněhovými. Očekávaným a důležitým bodem programu je tradičně diskotéka a tak vlastně po vyhlášení výsledků došlo na další sportovní disciplínu – na tanec.
Na pořádání zimních sportovních her na Svatém Hostýně se každoročně podílejí Sociální služby města Kroměříže a Uherského Hradiště.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek