Mladí fotbalisté si rozdělí ministerské poháry ve Sportovní lize základních škol v Kroměříži

| 19.05.2017 |

Tiskové zprávy Sport

Stadion SK Hanácká Slavia Kroměříž bude dějištěm vrcholné mládežnické soutěže – republikového finále 3. ročníku Sportovní ligy základních škol o Pohár ministryně školství v minifotbalu. Ve dnech 25. a 26. května sem zamíří šest nejlepších chlapeckých a stejný počet dívčích družstev v kategorii staršího žactva z celé České republiky. Domácí barvy budou hájit výběry Základní školy Slovan Kroměříž.

„Jsem pyšný, že se město Kroměříž může podílet na tak významné sportovní události a přispět k rozvoji naší mladé generace. Sám jsem v dobách školních let býval aktivním sportovcem a později aktivním fotbalovým útočníkem, proto prožívám hostitelství a pořadatelství vrcholného turnaje celým svým sportovním srdcem a velmi se na fotbalová utkání těším. Kroměříž se své hostitelské role v této soutěži ujímá vůbec poprvé a je připravena poskytnout všem účastníkům kvalitní zázemí a zprostředkovat nezapomenutelné sportovní okamžiky,“ říká starosta Kroměříže Jaroslav Němec.

V republikovém finále Sportovní ligy základních škol se představí týmy, které od loňského září prošly náročným sítem okresních, krajských a mezikrajských kvalifikací. Turnaj se uskuteční v areálu SK Hanácká Slavia Kroměříž. V závěrečném turnaji budou mít dvojnásobné zastoupení také kroměřížské celky – v kategorii chlapců i dívek se představí reprezentanti Základní školy Slovan. Trenérem obou výběrů je David Klimek, zástupce ředitele této školy a současně hlavní trenér účastníka fotbalové MSFL, Hanácké Slavie Kroměříž. Finálové střetnutí v chlapecké kategorii uvidí v pátek 26. května příznivci Sportovní ligy základních škol na televizních obrazovkách prostřednictvím přímého přenosu i doprovodného fotbalového studia na kanálu ČT sport. „Stejně jako ostatní fanoušci se těšíme na kvalitní žákovský fotbal. V rámci Asociace školních sportovních klubů ČR jsem stála před dvanácti lety u zrodu dívčí soutěže v minifotbalu, a tak mne osobně těší, že letos už podruhé budou o ministerský pohár bojovat také dívky. Účastnice republikového finále musely podstoupit náročnou postupovou cestu, takže nemám obavy, že by tento turnaj nezvládly – stejně jako chlapci – na vysoké úrovni,“ věří Svatava Ságnerová, nově zvolená viceprezidentka AŠSK ČR.

Účastníci turnaje i další zájemci budou moci hned první den v době od 14,30 do 17 hodin navštívit také tzv. Game zónu, která vyroste přímo na stadionu Hanácké Slavie ve spolupráci se Zlínským krajským fotbalovým svazem. Hráčky 1. FC Slovácko, které jsou aktuálně na 3. místě tabulky nejvyšší ženské soutěže, předvedou půlhodinový modelový trénink a uskuteční se zde také doprovodné soutěže. Večer od 20 hodin se účastníci finále společně sejdou při All Star Game, interaktivním večeru a autogramiádě s fotbalovým patronem Sportovní ligy základních škol a manažerem FC FASTAV Zlín Zdeňkem Grygerou.

Program republikového finále – čtvrtek 25. května: 14 h slavnostní zahájení; 14,30 až 17,10 h zápasy v základních skupinách; 20 h All Star Game. Pátek 26. května: 8,50 až 9,40 h čtvrtfinále; 10,20 až 11,10 h semifinále; 11,15 až 12 h exhibice týmu osobností s týmem učitelů; 12 h o 5. místo a o 3. místo; 13 h finále dívky a chlapci; 14 h slavnostní zakončení.

Více informací o projektu na www.sportovniligazs.cz.

Kontakt pro bližší informace k projektu:        
Vlasta Stará
IMA Production
604 467 178
vlasta.stara@ima-pro.cz

Sdílejte článek

Tisknout článek