Kroměřížský kulturní dům čekají další opravy

| 30.06.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížský kulturní dům čekají další opravy. Stavbaři budou tentokráte pracovat na protipožárních opatřeních ve druhém podlaží. Práce budou zahájeny 10. července a hotové by měly být do konce srpna. „Po opravě bude kulturní dům z hlediska případného požáru bezpečnější a věřím, že i po stránce vzhledu bude pro návštěvníky příjemnější,“ uvedl starosta Jaroslav Němec. Oprava přijde zhruba na dva miliony korun bez DPH.

Stavbaři nahradí stávající dělící stěny mezi foyer a loutkovým sálem za nové. „Ve stěnách jsou navrženy dřevěné dvoukřídlové protipožární dveře,“ popsala projektová manažerka radnice Jana Kotková. Stávající podhledy ve foyer budou vyměněny za nové sádrokartonové, instalováno bude také nové osvětlení. Nové budou i rozvody elektřiny. Protipožární prvky budou doplněny také v ostatních částech Domu kultury.

Město začalo s jeho opravami krátce po roce 2000. Nejprve udělalo statické zajištění budovy a opravilo část střechy. Později přibyla zadní přístavba objektu s malým tanečním sálem a technickým zázemím a také boční přístavba s kuchyní, restaurací a hudebním sálem. Loni se asi za 19 milionů korun opravovala střecha nad společenským sálem a jeho interiér včetně vybavení.

Sdílejte článek

Tisknout článek