Kroměřížské náměstí bude patřit historickým vozidlům

| 12.07.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Velké náměstí v Kroměříži bude v sobotu 5. srpna patřit historickým vozidlům. Uskuteční se zde totiž akce nazvaná Veteránem nejen Kroměřížskem, jejíž hlavní součástí je orientační jízda regionem. „Kroměřížané se budou moci pokochat nádhernými vozy na náměstí od 8:30,“ řekl starosta Jaroslav Němec, který nad akcí převzal záštitu

Vozidla budou vystavena do 10:30, kdy se vydají na okružní jízdu Kroměřížskem a Uherskohradišťskem dlouhou 92 kilometrů. Historické automobily pojedou přes Hulín, Pravčice, Rymice, Holešov, Ludslavice, Tlumačov, Kvasice, Novou Dědinu, Kudlovice, Babice a Velehrad a odpoledne pak přes Bunč, Kostelany, Zlámanku, Drahlov, Jarohněvice a Vážany zpět do Kroměříže.

Setkání se účastní automobily, motocykly a užitková vozidla do roku výroby 1945 a vozy vybrané technickou komisí. „Sraz kombinuje prvky výstavy vozů, orientační jízdu a dovednostní úkoly,“ uvedl za pořadatele František Kudela z kroměřížského Veterán klubu. Připraven je i doprovodný program. Více informací a lze najít na internetových stránkách www.ceskyveteran.cz.

Přehlídka veteránů se uskuteční podeváté, koná se každý druhý rok. Loni se v Kroměříži navíc uskutečnila akce Loukotě a řemeny, která představila loukoťové automobily a řemenové motocykly do roku výroby 1918.

Sdílejte článek

Tisknout článek