Kroměřížská radnice připravuje úpravy některých přechodů pro chodce

| 21.07.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice připravuje úpravy přechodů pro chodce a míst pro přecházení v některých problematických lokalitách Kroměříže. Plánuje je v ulici Lutopecká, na křižovatce ulic Moravská a Vrobelova a u Domova pro seniory ve Vážanech. Cílem je především zvýšení bezpečnosti, uvedl starosta Jaroslav Němec.

Přechod pro chodce a místo pro přecházení jsou podobně upravené, ale na místě pro přecházení nemá chodec na rozdíl od přechodu přednost. Místo pro přecházení se volí v lokalitách, v nichž není doprava natolik frekventovaná, aby bylo nutné přecházení řešit přechodem pro chodce.

Stávající místo pro přecházení na silnici II/428 mezi Kroměříží a obcí Lutopecny je umístěné nevhodně kvůli tomu, že ústí na protější straně do vjezdu. Nově se proto počítá s místem pro přecházení, které respektuje stávající vjezdy k rodinným domům. „Lokalita je navržena včetně přemístění stávající autobusové zastávky Lutopecká do polohy za novým místem pro přecházení,“ popsala Jana Gregorová z radničního odboru rozvoje města.

Místo přechodu pro chodce na křižovatce ulice Moravská s ulicí Vrobelova bude přechod v ulici Moravská, který bude podle Gregorové umístěný co nejblíže ke vstupu do Polimed centra a lékárny. U Domova pro seniory ve Vážanech budou na obou stranách před hlavním vstupem do budovy umístěny zastávky MHD a také zde vznikne místo pro přecházení na chodník podél oplocení domova.

„Všechny navržené úpravy byly projednány s Policií ČR, vlastníky pozemků i s Ředitelstvím silnic Zlínského kraje,“ dodala Gregorová. Společnost Centroprojekt Group ze Zlína nyní zpracovává projektovou dokumentaci pro územní řízení, stavební povolení a pro samotnou realizaci stavby, která je plánovaná na příští rok. Náklady na úpravy budou známy až po dokončení dokumentace.

Sdílejte článek

Tisknout článek