Kroměřížská radnice přijme pět lidí na úklid veřejných prostranství

| 20.06.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice přijme pět lidí na úklid veřejných prostranství. Město využije nabídky Úřadu práce ČR a zaměstná tyto osoby na takzvanou veřejnou službu. „Počítáme s těmito zaměstnanci především na úklid okolí městských budov,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Veřejná služba se týká klientů úřadu práce, kteří šest měsíců pobírají příspěvek na živobytí a zaměstnání si za tuto dobu nenašli. Pokud nebudou vykonávat alespoň 20 hodin měsíčně veřejnou službu, částka na živobytí jim bude snížena na existenční minimum, tedy na 2200 korun. Příslušná novela zákona bude účinná od 1. srpna.

Pokud klient vykoná veřejnou službu v rozsahu 30 hodin a více, bude mu částka na živobytí zvýšena o 605 korun. Veřejnou službu mohou organizovat orgány státní správy, města a obce, neziskové organizace, jako jsou třeba nadace, obecně prospěšné společnosti, příspěvkové organizace, školy nebo církve.

Klienti se mohou podílet na výše zmíněném úklidu veřejných prostranství či na údržbě zeleně, mohou pomáhat při sportovních či kulturních akcích, vykonávat pomocné administrativní práce, udržovat veřejný pořádek, zajišťovat pomocné činnosti v oblasti zdravotní i sociální péče nebo pečovat o opuštěná a týraná zvířata.

Zájemci o veřejnou službu na kroměřížské radnici mohou kontaktovat tajemnici Janu Kutou na telefonu 573 321 155 nebo e-mailem na adresu jana.kuta@mesto-kromeriz.cz.

Sdílejte článek

Tisknout článek