Kroměřížská radnice musí pokácet asi 20 stromů napadených houbami

| 13.06.2017 | Jan Vondrášek

Tiskové zprávy

Kroměřížská radnice musí pokácet asi dvě desítky stromů, které jsou napadené houbami. „Při kontrole se zjistilo, že tyto stromy jsou nebezpečné. Pokud bychom je nechali stát, hrozilo by v krajním případě i jejich zřícení,“ uvedl místostarosta Marek Šindler.

Stromy jsou napadené houbami zejména v oblasti kořenů a kmene. „Jde například o houby, jako jsou václavka, dřevomor, vějířovec, lesklokorka a některé další. Selhání stromů při napadení houbou může nastat i za situace, kdy není patrný úbytek vitality v podobě zasychání koruny. Z toho důvodu bude v průběhu roku nutno řešit kácení vybraných stromů i v období vegetace,“ popsal Martin Posolda z radničního odboru správy majetku města a služeb, který má městskou zeleň na starost.
Stromy v havarijním stavu tak budou pokácené v nejbližších dnech. Například se jedná o lípy v ulici Vejvanovského nebo o lípu v ulici Velehradská. Další stromy bude firma Biopas odstraňovat průběžně až do zimy. Jedná se o stromy různých druhů staré deset až 50 let. „Kácení některých z nich se určitě setká s negativní reakcí obyvatel, kteří jsou rádi za jejich přítomnost. Z bezpečnostních důvodů ale nelze postupovat jinak,“ doplnil místostarosta Šindler.

Další fotografie


Sdílejte článek

Tisknout článek